| Autor: redakcja1

Ptasia grypa w Wielkiej Brytanii

W dniu 13 lipca 2015 roku na fermie kur niosek w Lancashire, w północno-zachodniej części Anglii, stwierdzono nowy przypadek wirusa wysokozjadliwej ptasiej grypy podtypu H7N7 – informuje FAMMU/FAPA.

Ptasia grypa w Wielkiej Brytanii

Ptasia grypa w Wielkiej Brytanii

W związku z tym, w trybie natychmiastowym wprowadzono środki ochronne w zakresie zdrowia zwierząt ustanowione w dyrektywie 2005/94/WE. Brytyjscy producenci drobiu w systemie wolnowybiegowym zaapelowali do władz weterynaryjnych o wprowadzenie nakazu trzymania ptaków w zamknięciu na obszarze o promieniu 50 km wokół zainfekowanej fermy.

 

W dniu 15 lipca br. w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano decyzję Komisji (UE) 2015/1160 z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie niektórych środków ochronnych w związku z wysoce zjadliwą ptasią grypą podtypu H7N7 w Zjednoczonym Królestwie. W decyzji określono obszary zapowietrzony i zagrożony, na których zastosowanie mają środki ochronne Zakończenie używania środków na obszarze zapowietrzonym przewidziane jest na 2 sierpnia br., a na obszarze zagrożonym na 11 sierpnia br. Decyzja 2015/1160 będzie obowiązywała do 31 grudnia 2015 r.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!