Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rekordowy wolumen wstawień kurcząt brojlerów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z informacji podanych przez GUS w sierpniu br. odnotowano rekordowy wolumen wstawień...

Jak wynika z informacji podanych przez GUS w sierpniu br. odnotowano rekordowy wolumen wstawień kurcząt brojlerów, który pierwszy raz w historii przekroczył 100 mln i wyniósł 100,2 mln sztuk., czyli o 16% więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tym samym świadczy to o dynamicznym rozwoju branży drobiarskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Według danych MRIRW pomimo relatywnie niskich cen skupu, które w czwartym tygodniu września (19-25.09) wyniosły średnio 3,37 PLN/t, czyli o 5% mniej niż przed rokiem, produkcja mięsa drobiowego prawdopodobnie nadal jest opłacalna.

 

Eksperci Banku BGŻ BNP Paribas podają, że polskie mięso drobiowe staje się coraz bardziej popularne zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Z danych GUS wynika, że spożycie drobiu w polskim gospodarstwie domowym systematycznie wzrasta i w 2015 r. wyniosło 18,36 kg/os. Dodatkowo popyt wewnętrzny na mięso drobiowe wspierany jest również przez wyższe ceny mięsa wieprzowego. W czwartym tygodniu września za kilogram żywca wieprzowego płacono 5,50 PLN, czyli więcej o 18,5% niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. W związku z tym relacja ceny kilograma żywca kurcząt brojlerów do kilograma żywca wieprzowego w analizowanym okresie wyniosła 0,61 wobec 0,77 w odpowiednim okresie poprzedniego roku.

 

Wzrasta sprzedaż polskiego mięsa drobiowego informuje MRiRW już w pierwszych siedmiu miesiącach br. łącznie wyeksportowaliśmy blisko 543 tys. t nieprzetworzonego mięsa i podrobów drobiowych (CN 0207), czyli o 15 więcej niż w tym samym okresie 2015 r.

 

Głównymi odbiorcami polskiego mięsa drobiowego w dalszym ciągu pozostają Niemcy, Wielka Brytania i Francja. Warto podkreślić, że eksport do tych krajów w sumie stanowił ponad jedną trzecią wolumenu eksportu w tym czasie. Ponadto wzrost wysyłek do Wielkiej Brytanii w ujęciu rocznym wyniósł 23%, zaś w przypadku Niemiec 18%. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest działaniem prewencyjnym prowadzonym przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl