| Autor: redakcja1

Rozszerzenie ograniczeń wprowadzonych przez Federację Rosyjską z uwagi na występowanie HPAI w Polsce

Z uwagi na obowiązujące embargo polityczne eksport mięsa drobiowego do Rosji w chwili obecnej nie jest możliwy z całego terytorium Polski.

Rozszerzenie ograniczeń wprowadzonych przez Federację Rosyjską z uwagi na występowanie HPAI w Polsce
W związku z wystąpieniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków, służba weterynaryjna Federacji Rosyjskiej, pismem z dnia 17 marca 2020 r. wprowadziła od dnia 17 marca 2020 r. tymczasowe ograniczenia wwozu z woj. śląskiego oraz łódzkiego następujących towarów:
  • żywego drobiu i jaj wylęgowych;
  • mięsa drobiowego, gotowych produktów drobiowych, wszelkiego rodzaju produktów drobiowych, zawierających w swoim składzie produkty przetwórstwa drobiu, z wyjątkiem produktów poddanych obróbce, gwarantującej zniszczenie wirusa grypy ptaków, stosownie do przepisów Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych OIE;
  • pasz i dodatków paszowych, przeznaczonych dla drobiu (z wyjątkiem pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego oraz syntezy chemicznej i mikrobiologicznej);
  • tranzytu żywego drobiu z wymienionych terytoriów przez terytorium Rosji.
Jednocześnie zgodnie z  pismami służby weterynaryjnej Federacji Rosyjskiej z dnia 7 lutego 2020 r. oraz  17 marca 2020 r. w przypadku wwozu do Federacji Rosyjskiej żywego drobiu i jaj wylęgowych z Polski w odpowiednich świadectwach weterynaryjnych, w punkcie dotyczącym terytorium wolnego od grypy ptaków, należy zamieścić informację: spoza terenów województw: śląskiego, łódzkiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i śląskiego.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!