Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rośnie rynek drobiu w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych MRiRW w okresie pierwszych pięciu miesięcy rynek drobiu wzrósł o 16% w...

Jak wynika z danych MRiRW w okresie pierwszych pięciu miesięcy rynek drobiu wzrósł o 16% w ujęciu rocznym roku do 278,2 tys. t – podaje Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tak wysoka dynamika związana jest ze znacznym wzrostem zamówień z rynku UE, przy czym rośnie rola Belgii i Rumunii skąd w omawianym okresie odnotowano dwukrotnie większe zamówienia. Poza tym można zauważyć utrzymanie się sporego zainteresowania polskim drobiem u czołowych partnerów handlowych, tj. Niemiec, Republiki Czeskiej, Francji i Wielkiej Brytanii.

Eksport drobiu z Polski
 

Wywóz nieprzetworzonego mięsa drobiowego na te rynku zwiększył się w analizowanym czasie o 16%. W efekcie eksport nieprzetworzonego mięsa drobiowego wzrósł o 36,6 tys. t, co daje 19% zwyżkę sprzedaży na rynku UE w okresie pierwszych pięciu miesięcy 2014 r.

Niemniej jednak, interesujący dla polskich producentów i eksporterów drobiu pozostaje także rynek pozaunijny. Sprzedaż w tym kierunku zwiększyła się w analizowanym czasie o 12% do poziomu 50,3 tys. t, przy czym kluczowym rynkiem zbytu, który napędza sprzedaż jest Benin. W omawianym okresie kraj ten sprowadził 65% - 5 tys. t więcej nieprzetworzonego mięsa drobiowego niż rok wcześniej.
 
Poza tym Polska systematycznie umacnia swoją pozycję na rynkach pozaunijnych, gdyż krajowi producenci drobiu zajmują aktualnie, po Francji i Holandii, trzecią pozycję wśród głównych eksporterów na rynki trzecie, z 12% udziałem w unijnych dostawach. Przy czym polskiej pozycji zagraża aktualnie dynamiczny rozwój wysyłki Wielkiej Brytanii, która w tym czasie wywiozła o 26% więcej mięsa drobiowego niż przed rokiem, co umożliwiło jej zajęcie czwartej pozycji pośród głównych eksporterów unijnych.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl