| Autor: redakcja1

Firma z Tajlandii wchodzi na rynek drobiarski w Polsce

W dniu 30 grudnia 2016 r. Grupa Kapitałowa SuperDrob podpisała przedwstępną umowę transakcji z CPF (Charoen Pokphand Foods Plc) z Tajlandii o rozpoczęciu współpracy w sektorze spożywczym w Polsce i Unii Europejskiej.

Firma z Tajlandii wchodzi na rynek drobiarski w Polsce
Na podstawie umowy CPF obejmie 33% pakiet mniejszościowy w SuperDrob. Całkowita kwota transakcji wynosi 49,5 mln EUR. Nawiązanie współpracy jest dużą szansą dla SuperDrob, która będzie mogła podnieść swoje moce produkcyjne i przedstawiać produkty nowej generacji na szerszym rynku. SuperDrob już aktualnie oferuje innowacyjne produkty drobiowe najwyższej jakości i jest liderem w eksporcie drobiu z Polski. Na rynki zagraniczne trafia połowa produkcji tego przedsiębiorstwa. Głównymi odbiorcami są Wielka Brytania, Francja, Niemcy i inne kraje UE oraz Chiny.
 
Dla CPF podpisanie porozumienia będzie pierwszym krokiem w branży drobiarskiej w Europie i jest szansą do ekspansji w innych obszarach działalności. CPF jest jednym z największych producentów, przetwórców i eksporterów mięsa w Azji południowo-wschodniej oraz jednym ze globalnych liderów w produkcji pasz dla zwierząt. Jak informuje FAMMU/FAPA, główna siedziba znajduje się w Tajlandii, a pozostałe oddziały w Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kambodży, Chinach, Laosie, Malezji, na Filipinach, Sri Lance, Tajwanie, w Turcji i Wietnamie. Roczne obroty CPF wynoszą 14 mld USD.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!