| Autor: redakcja1

Wysokie ceny drobiu na świecie

Jak wynika z najnowszego raportu Rabobanku, globalne ceny mięsa drobiu w dalszym ciągu pozostaną wysokie, pomimo embarga na import wprowadzonego przez Rosję w sierpniu 2014 roku – podaje FAMMU/FAPA.

Wysokie ceny drobiu na świecie

Ceny drobiu

Podczas gdy ceny konkurencyjnych gatunków mięsa jak wołowiny i wieprzowiny rosną, światowa podaż mięsa kurcząt jest ograniczona, i to stanowi podstawę do podniesienia marży. Poprawie rentowności produkcji drobiu sprzyjać będzie także spodziewana, dalsza zniżka cen zbóż w 2015 r. Oprócz embarga Rosji, następnym czynnikiem wpływającym na globalny handel drobiem są wprowadzone niedawno przez Republikę Południowej Afryki (RPA) cła antydumpingowe na drób z 3 państw UE.
 
Czołowymi beneficjentami restrykcji handlowych Rosji i RPA będą lokalni producenci z tych krajów oraz Brazylijczycy. Marże producenckie w tych krajach zwiększą się w najwyższym stopniu. W związku z tym, eksporterzy z USA i UE będą musieli konkurować w celu znalezienia alternatywnych rynków zbytu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!