| Autor: mikolaj

Nie ma pieniędzy na wapnowanie

Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pojawiły się trudności związane z zabezpieczeniem budżetowych środków finansowych na realizację programu wapnowania gruntów rolnych.

Nie ma pieniędzy na wapnowanie

Wapnowanie gruntów rolnych

W związku z wystąpieniem Zarządu KRIR w sprawie umożliwienia wykorzystania środków de minimis na wapnowanie gruntów rolnych, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 4 lutego 2016 r. poinformowało, że trudności związane z zabezpieczeniem budżetowych środków finansowych na realizację ww. programu, spowodowały, że wstrzymano nad nim prace.

Warto przeczytać wapnowanie gleby dawki

Jednocześnie MRiRW poinformowano, że zwrócono się do Ministra Środowiska z prośbą o - propagowanie i wspieranie inicjatyw prowadzących do uruchamiania programów finansowania zabiegu wapnowania gleb tak, aby koszty wapnowania były ponoszone nie tylko przez jej użytkowników, tj. rolników, ale również przez instytucje dysponujące środkami finansowymi na poprawę stanu środowiska, np. przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.


 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!