| Autor: redakcja

Wniosek o pomoc suszową do pobrania

Udostępniamy wzór wniosku o pomoc suszową do pobrania, który można od dziś składać w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kiedy można składać gdy szkody w uprawach powyżej 70%?

Pomoc klęskowa dla rolników. Wnioski o udzielenie pomocy obejmujące szkody powstałe na powierzchni uprawy w wysokości co najmniej 70% danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy można składać od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. - otwórz (format PDF-do pobrania)
 
Do wniosku należy dołączyć:
 
1.  w przypadku pomocy de minimis, udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1408/2013: 
- kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody,
- zaświadczenia dotyczące otrzymanej pomocy de minimis (równoważne ze złożeniem zaświadczenia jest wypełnienie zawartego we wniosku o udzielenie pomocy oświadczenia dotyczącego otrzymanej pomocy de minimis).
 
W przypadku pomocy udzielanej zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 702/2014 - pomoc publiczna:
kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których powstały szkody, z adnotacją wojewody potwierdzającą wystąpienie szkód.

Kiedy można składać gdy szkody w uprawach poniżej 70%?

Z kolei rolnicy, w których gospodarstwach szkody w uprawach wyniosły co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc., wnioski o pomoc mogą składać od 26 września do 17 października 2018 r.  W tym przypadku bazowa stawka pomocy wynosi 500 zł na 1 ha powierzchni uprawy i również jest pomniejszana o połowę, gdy rolnik nie ma polisy.  

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!