| Autor: mikolaj

Możliwe wsparcie dla gospodarstw rybackich dotkniętych suszą

Ministerstwo rolnictwa rozpoczęło konsultację ws. stworzenia podstaw prawnych do udzielania pomocy rolnikom którzy w 2015 r. prowadzili chów i hodowlę ryb słodkowodnych na obszarze gmin, na których obszarze wystąpiła susza.

Możliwe wsparcie dla gospodarstw rybackich dotkniętych suszą
W związku z wystąpieniem Zarządu KRIR w sprawie udzielenia pomocy dla gospodarstw rybackich poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy, resort rolnictwa poinformował, że do Związku Producentów Ryb, Polskiego Towarzystwa Rybackiego oraz Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych przekazany został w ramach konsultacji poprzedzających proces legislacyjny projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym proponuje się stworzenie podstaw prawnych do udzielania pomocy dla rolników którzy w 2015 r. prowadzili chów i hodowlę ryb słodkowodnych na obszarze, gmin w których wystąpiła susza w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!