| Autor: redakcja6

Nowelizacja ustawy o organizacji rynku rybnego

Znowelizowana przez sejm ustawa o organizacji rynku rybnego zakłada, iż rybacy łowiący ze statków bezpokładowych nie będą zobowiązani do sprzedaży ryb w tzw. centrach pierwszej sprzedaży.

Nowelizacja ustawy o organizacji rynku rybnego
Nowelizacja ustawy mówi, iż rybacy wypływający na połów kutrami bezpokładowymi będą zwolnieni z obowiązku sprzedaży ryb w centrach pierwszej sprzedaży, jeśli ich wyładunki z jednej wyprawy będą niższe niż 300 kg dorsza lub mniejsze niż 5 sztuk łososia.
 
Nowe przepisy określają także sposób sprzedaży ryb morskich. Przedsiębiorca będzie zobowiązany wystawić „dokument sprzedaży”, a nie jak do tej pory - „kartę sprzedaży”. Zmiany zaistniały również w obrębie wysokości rocznego obrotu produktami rybołówstwa, które spadły z 400 do 200 tys. euro. Po osiągnięciu w/w obrotu skupujący przedsiębiorca, który został wpisany do rejestru musi w ciągu 24 godzin przesłać elektronicznie dokument sprzedaży bądź deklarację przejęcia.
 
W związku z założeniem o przeciwdziałaniu przywozowi do Unii Europejskiej produktów pozyskanych z połowów nielegalnych, wprowadzono również obowiązek dołączenia do dokumentacji świadectw połowowych zatwierdzonych przez odpowiednie państwo.
 
Przesunięto również termin składania wniosku o przyznanie pomocy finansowej za przygotowanie programu operacyjnego na 15 marca każdego roku.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!