7. sesja Komitetu Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO do spraw Przypraw i Ziół Kulinarnych

Dziś w Koczin (Indie) rozpoczęła się 7. sesja Komitetu Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO do spraw Przypraw i Ziół Kulinarnych (CCSCH). Jest to „najmłodszy” z kodeksowych komitetów, który rozpoczął swoje prace w 2014 roku. Celem jego działania jest opracowanie globalnych norm na suszone lub odwodnione przyprawy i zioła kulinarne. Posiedzenie Komitetu potrwa do 2 lutego br. i zakończy się przygotowaniem raportu.

7. sesja Komitetu Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO do spraw Przypraw i Ziół Kulinarnych
Tegoroczne obrady będą poświęcone dyskusji nad projektami światowych norm na takie produkty jak: kardamon, kurkuma, wanilia czy przyprawy wytwarzane z suszonych owoców lub jagód tj. ziele angielskie, jałowiec i anyż gwiazdkowaty. Polska od początku istnienia CCSCH jest bardzo aktywna na forum tego ciała pomocniczego KKŻ FAO/WHO. Również w tym roku przekazała szereg uwag do dokumentów opracowanych przez powyższy Komitet. Powstały one przy współpracy ekspertów z Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, w tym z Laboratorium GIJHARS w Warszawie. Polskie komentarze stały się podstawą większości wspólnych stanowisk Unii Europejskiej na powyższe spotkanie. 

Więcej informacji na temat 7. sesji CCSCH oraz dokumenty robocze znajdą Państwo na stronie: https://www.fao.org/fao-who-codexalimentarius/meetings/detail/tr/?meeting=CCSCH&session=7 

Korzystając z okazji, że jest to pierwsza sesja kodeksowa w nowym roku, chcemy Państwa serdecznie zachęcić do współpracy z polskim Punktem Kontaktowym Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO, który zlokalizowany jest w GIJHARS.


Tagi:
źródło: