Główny Inspektor JHARS na targach Natura Food

W dniach 7–9 października 2016 r. w Łodzi, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbyły się IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD.

Główny Inspektor JHARS na targach Natura Food
Uroczystego otwarcia targów, w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dokonał Andrzej Romaniuk, Główny Inspektor JHARS, który podkreślił:
 
- W Polsce przez wiele lat obserwowany był stały wzrost liczby gospodarstw ekologicznych. Ostanie lata także charakteryzują się dynamiką wzrostu – co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie przetwórni ekologicznych, których jest już ponad 560.
 
W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 350 firm z Polski i zagranicy – producenci, przetwórcy, eksporterzy oraz dystrybutorzy żywności. Ponad połowa z nich zaprezentowała produkty posiadające certyfikaty ekologiczne oraz produkty niskoprzetworzone. Obok polskich wystawców pojawili się także wystawcy z: Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Grecji oraz Szwecji.
 
Podczas trwania targów odbył się finał IX Ogólnopolskiego konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2016 roku” organizowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego. Celem konkursu jest szerzenie dobrych praktyk i ich wdrażanie oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!