Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Główny Inspektor JHARS na targach Natura Food

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 7–9 października 2016 r. w Łodzi, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i...

W dniach 7–9 października 2016 r. w Łodzi, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbyły się IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uroczystego otwarcia targów, w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dokonał Andrzej Romaniuk, Główny Inspektor JHARS, który podkreślił:
 
- W Polsce przez wiele lat obserwowany był stały wzrost liczby gospodarstw ekologicznych. Ostanie lata także charakteryzują się dynamiką wzrostu – co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie przetwórni ekologicznych, których jest już ponad 560.
 
W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 350 firm z Polski i zagranicy – producenci, przetwórcy, eksporterzy oraz dystrybutorzy żywności. Ponad połowa z nich zaprezentowała produkty posiadające certyfikaty ekologiczne oraz produkty niskoprzetworzone. Obok polskich wystawców pojawili się także wystawcy z: Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Grecji oraz Szwecji.
 
Podczas trwania targów odbył się finał IX Ogólnopolskiego konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2016 roku” organizowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego. Celem konkursu jest szerzenie dobrych praktyk i ich wdrażanie oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl