IJHAR-S: Porozumienie o współpracy ze SITSpoż

W dniu 27 stycznia 2016 r. Pan Bronisław Wesołowski, Prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oraz Pan Stanisław Kowalczyk, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych podpisali porozumienie o współpracy.

IJHAR-S: Porozumienie o współpracy ze SITSpoż

Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITSpoż.) jest ogólnopolską organizacją społeczną działającą od 1946 roku, zrzeszającą kadrę inżynieryjno – techniczną przetwórstwa rolno – spożywczego. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest czynny udział w rozwoju nauki i techniki w gospodarce żywnościowej oraz propagowanie osiągnięć wyróżniających się członków.

SITSpoż. jest także wydawcą czasopism branżowych: Przemysł Spożywczy, Gospodarka Mięsna, Przegląd Piekarski i Cukierniczy, Przegląd Zbożowo – Młynarski, Przemysł Fermentacyjny i Owocowo-Warzywny, Przegląd Gastronomiczny. W strukturach Stowarzyszenia prowadzą działalność Rady Krajowe: Drożdżownictwa, Gorzelnictwa i Produkcji Biopaliw, Przetwórstwa i Zamrażalnictwa Owoców i Warzyw, a także Krajowe Forum Piekarzy i Cukierników.

Podpisane porozumienie o współpracy pozwoli GIJHARS i SITSpoż. na wspólne działania promocyjne i edukacyjne. Na łamach pism branżowych wydawanych przez Stowarzyszanie pracownicy z GIJHARS będą między innymi: prezentować wyniki kontroli artykułów rolno-spożywczych oraz informować czytelników o zmianach w prawie.

Rozpoczęta współpraca to także doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń pracowników obydwu instytucji.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!