Spotkanie Szefów Krajowych Służb Kontrolnych ws. międzynarodowych norm dla owoców i warzyw

W dniu 20 maja br. rozpoczęło się Spotkanie Szefów Krajowych Służb Kontrolnych (Meeting of Heads of National Inspection Services), w ramach Systemu OECD Stosowania Międzynarodowych Norm dla Owoców i Warzyw.

Spotkanie Szefów Krajowych Służb Kontrolnych ws. międzynarodowych norm dla owoców i warzyw
Spotkanie organizowane jest przez Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych i odbywa się w dniach 20 – 23 maja br. w Warszawie. Część oficjalną spotkania otworzył w dniu 21 maja br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Polska jest od wielu lat członkiem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz uczestnikiem prac Systemu OECD Stosowania Międzynarodowych Norm dla Owoców i Warzyw.

W spotkaniu biorą udział przedstawiciele państw należących do Systemu OECD Stosowania Międzynarodowych Norm dla Owoców i Warzyw, przedstawicele państw będących obserwatorami oraz przedstawiciele organizacji międzynarodowych takich jak: OECD, Europejska Komisja Gospodarcza ONZ oraz Komisja Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

Główną tematyką spotkania będzie omówienie systemu identyfikowalności (traceability) owoców i warzyw, tolerancji jakościowych dla świeżych owoców i warzyw oraz wytycznych OECD w sprawie kontroli jakości. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie również polski sektor ogrodniczy, ze szczególnych uwzględnieniem kwestii związanych z produkcją i jakością jabłek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!