| Autor: redakcja1

„Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2015/2016. Do 29 maja br. trwa nabór wniosków

Do 29 maja 3025 r. ARR przyjmuje projekty w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”. Mogą je składać związki, stowarzyszenia, zrzeszenia, spółdzielnie i grupy producenckie pszczelarzy oraz jednostki badawczo-rozwojowe zajmujące się problematyką pszczelarską w ramach wdrażania programów badawczych.

„Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2015/2016. Do 29 maja br. trwa nabór wniosków

Wsparcie rynku produktów pszczelich

Za ich pośrednictwem z funduszy może skorzystać każdy pszczelarz, który jest wpisany do rejestru powiatowego lekarza weterynarii lub posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny.

W sezonie 2015/2016 beneficjenci mogą korzystać z refundacji kosztów poniesionych  na następujące działania: zakup sprzętu pszczelarskiego, przeprowadzenie szkoleń, zakup lawet do przewozu uli, zakup urządzeń laboratoryjnych, zakup leków do zwalczania warrozy, wykonanie analiz jakości miodu, zakup matek, pakietów i odkładów pszczelich oraz wdrażanie programów badawczych.

Budżet polskiego programu w 2016 roku wyniesie 5 516 664 euro.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!