| Autor: redakcja1

20 maja Światowym Dniem Pszczół?

Słowenia chce wystąpić do Organizacji Narodów Zjednoczonych z wnioskiem w sprawie ogłoszenia dnia 20 maja Światowym Dniem Pszczół.

20 maja Światowym Dniem Pszczół?

Światowy Dzień Pszczół

Jak podaje FAMMU/FAPA, zaproponowana data ma upamiętniać dzień urodzin słoweńskiego pszczelarza – Antona Janša (1734-1773), który był pionierem nowoczesnego pszczelarstwa. Delegacja Słowenii poinformowała o zamiarze złożenia wniosku uczestników posiedzenia Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 11 maja br. Większość w liczbie 20 państw członkowskich UE poparło słoweńską propozycję i było zgodne co do potrzeby uwypuklenia roli pszczół w globalnym rolnictwie.

 

Jak wynika z raportu opublikowanego w marcu tego roku przez Międzynarodowy Związek Ochrony Przyrody (IUCN), prawie jedna dziesiąta europejskich gatunków dziko żyjących pszczół już jest zagrożona wyginięciem, a następne 5% dołączy do tej grupy w niedalekiej przyszłości.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!