| Autor: redakcja1

Nowi lokatorzy na dachu Centrali Banku BGŻ BNP Paribas – „Pasieka pod gwiazdami”

Biznesowa dzielnica warszawskiej Woli, w której znajduje się Centrala Banku BGŻ BNP Paribas, powiększyła się o nowych, nietypowych lokatorów. Od niedawna na dachu biurowca w trzech ulach zamieszkały pszczoły miodne, by w „Pasiece pod gwiazdami” produkować lokalny miód. Nowo otwarta pasieka wpisuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu Banku i jest jego wkładem w zrównoważony ekosystem miejski.

Nowi lokatorzy na dachu Centrali Banku BGŻ BNP Paribas – „Pasieka pod gwiazdami”
Instalacja uli jest jednym z elementów polityki CSR obowiązującej w Banku. „Pasieką pod gwiazdami” w Banku BGŻ BNP Paribas opiekuje się firma Pszczelarium oraz odpowiednio przeszkoleni dedykowani pracownicy Banku, którzy będą troszczyć się o pszczoły na Kasprzaka.
 
Inicjatywa została zrealizowana w ramach odbywających się po raz trzeci w Banku „Dni CSR”, podczas których Bank promował m.in. eko-transport, zachęcając do korzystania z roweru jako ekologicznego  środka transportu w drodze do pracy. W ten sposób pracownicy pokonali ponad 4000 km na rowerach, co pozwoliło na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 717 kg. Ponadto, pracownicy Banku zorganizowali w firmie „Kawiarenkę Ukraińską”, a fundusze pozyskane ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych smakołyków zostały przeznaczone na pokrycie kosztów pobytu wakacyjnego ukraińskich dzieci oraz wyprawki szkolnej.
 
Celem akcji Dni CSR jest upowszechnienie i promocja wiedzy nt. zrównoważonego rozwoju oraz zachęcanie pracowników do podejmowania własnych CSRowych inicjatyw. Działanie wpisuje się w strategię CSR Grupy BNP Paribas, która oparta jest na czterech filarach odpowiedzialności: gospodarczej, społecznej, obywatelskiej i środowiskowej. Bank BGŻ BNP Paribas jest sygnatariuszem Agendy 2030 - inicjatywy partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Tagi:
źródło: