ASF u świń na Ukrainie

Główny Lekarz Weterynarii informuje o otrzymaniu w dniu 27 września 2017 r. powiadomienia z systemu ADNS o stwierdzeniu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń na Ukrainie.

ASF u świń na Ukrainie
Choroba wystąpiła u świń w gospodarstwie w miejscowości Grąziowa w rejonie starosamborskim obwodu lwowskiego. Mając na uwadze fakt wystąpienia ogniska choroby w bezpośrednim sąsiedztwie terytorium Polski (odległość około 4.5 km od granicy) podjęto środki mające na celu przeciwdziałanie jej przeniesieniu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ustrzykach Dolnych wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu bieszczadzkiego. W rozporządzeniu określony został obszar zagrożony obejmujący:
  1. w gminie Czarna miejscowości: Bystre, Czarna Górna, Lipie, Michniowiec, Żłobek;
  2. w gminie Lutowiska miejscowość: Lutowiska;
  3. w gminie Ustrzyki Dolne: miejscowość Bandrów Narodowy.
Zgodnie z informacjami Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krośnie, z danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wynika, iż w ww. obszarze znajdują się 4 gospodarstwa, w których łączna liczba świń wynosi 10.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!