Czterdziesty trzeci przypadek ASF u dzików w Polsce

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o potwierdzeniu wystąpienia czterdziestego trzeciego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

Czterdziesty trzeci przypadek ASF u dzików w Polsce

ASF w Polsce

Przypadek ten odnotowano u padłego dzika. Dzik został znaleziony w pobliżu miejscowości Borowe (gmina Narewka, powiat hajnowski, województwo podlaskie), w odległości ok. 4 km od granicy polsko-białoruskiej.

Od martwego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w kierunku ASF w ramach monitoringu tej choroby. Badania wykonane w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 23 marca 2015 r.) potwierdziły zakażenie dzika wirusem afrykańskiego pomoru świń. Zwłoki dzika zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

Główny Lekarz Weterynarii informuje, iż 43. przypadek ASF, zlokalizowany jest w strefie przygranicznej, na obszarze ochronnym, na którym obowiązują stosowne nakazy, zakazy i ograniczenia, wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!