Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu u psów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu (włączając wrzód rogówki) po...

Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu (włączając wrzód rogówki) po przypadkowym kontakcie z produktem leczniczym weterynaryjnym Osurnia, żel do uszu dla psów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dniu 19 maja 2018 roku firma Eli Lilly Polska Sp. z o.o. poinformowała Głównego Lekarza Weterynarii o możliwości wystąpienia działań niepożądanych po przypadkowej ekspozycji oczu po zastosowaniu produktu leczniczego weterynaryjnego Osurnia, żel do uszu dla psów.
 
Jak wynika z przekazanych informacji w większości przypadków do kontaktu z oczami dochodziło, gdy psy potrząsały głowa po podaniu do uszu produktu leczniczego weterynaryjnego Osurnia. Zgłaszane objawy kliniczne obejmowały podrażnienie, zaczerwienienie oczu i owrzodzenie rogówki. Globalna częstość tych raportów jest jednak bardzo rzadka - mniej niż 1 na 10 000 leczonych psów.
 

Zaleca się następujące środki ostrożności:

 1. Osoby podające produkt Osurnia powinny podczas podawania zachować ostrożność, aby zapobiec kontaktowi produktu z oczami osoby podającej lek, właściciela zwierząt i innych osób oraz kontaktowi produktu z oczami leczonego psa.
 2. Podczas podawania produktu Osurnia psy powinny być odpowiednio unieruchomione. Należy podjąć odpowiednie środki, by uniknąć przypadkowego kontaktu produktu z oczami.
 3. Właściciele zwierząt powinni uważnie obserwować leczone psy i skontaktować się z lekarzem weterynarii w przypadku zaobserwowania jakiejkolwiek reakcji niepożądanej, w szczególności objawów dotyczących oczu takich jak mrużenie powiek, zaczerwienienie lub pojawienie się wydzieliny.
 4. Po przypadkowej ekspozycji na lek oczy należy płukać wodą przez 10-15 minut. Zwrócić się o pomoc lekarską i przedstawić lekarzowi weterynarii ulotkę informacyjną:
 
Przypomina się lekarzom weterynarii, że produkt leczniczy weterynaryjny Osurnia jest przeznaczony dla psów i przed podaniem produktu należy dokładnie zbadać zewnętrzny kanał słuchowy, aby upewnić się, że nie doszło do perforacji błony bębenkowej. Dlatego tez wymagane jest podawanie produktu prze lub pod nadzorem lekarza weterynarii przeszkolonego w przeprowadzaniu tego badania.
 
W badaniach ostrego działania drażniącego na oczy wykazano, że Osurnia może prowadzić do umiarkowanego podrażnienia obejmującego rogówkę lub podrażnienia spojówek, które ustępuje w ciągu 7 dni lub wcześniej.
 
Należy zwrócić uwagę, że produkt leczniczy weterynaryjny Osurnia powinien być przechowywany w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych po zastosowaniu produktu Osurnia zaleca się lekarzom weterynarii natychmiastowy kontakt z podmiotem odpowiedzialnym na terytorium Polski:

Eli Lilly Sp. z o.o., ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa
Tel. + 48 22 440 33 00
e-mail: PVARP_Poland@elanco.com
 
lub za pośrednictwem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:

Departament Oceny Dokumentacji i Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Weterynaryjnych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa
Tel. 22 492 16 63, 22 492 11 09

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu u psów
 • Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu u psów

  Komunikat w sprawie zgłoszeń przypadków uszkodzenia oczu (włączając wrzód rogówki) po przypadkowym kontakcie z produktem leczniczym weterynaryjnym Osurnia, żel do uszu dla psów.
 • Wzrost cen ziemniaków na unijnym rynku
 • Wzrost cen ziemniaków na unijnym rynku

  Opóźnione sadzenie ziemniaków i niekorzystna aura pogodowa spowodowały, że w ostatnim czasie odnotowano zwyżkę cen ziemniaków, przy czym odnosi się to tylko do części asortymentu i odmian.
 • Wzrost cen ziemniaków
 • Wzrost cen ziemniaków

  Jak wynika z danych organizacji producentów ziemniaków Północno-Zachodniej Europy (NEPG) zapasy ziemniaków są wyższe niż w poprzednim sezonie, jak również w stosunku do średniej pięcioletniej.
 • Je się uszami
 • Je się uszami

  Atrakcyjność produktów spożywczych zależy od wielu czynników takich jak wygląd, aromat i smak. Z badań prowadzonych na Wydziale Nauk o Żywności SGGW przez dr hab. Agatę Marzec, prof. SGGW...
 • Niskie ceny unijnych ziemniaków
 • Niskie ceny unijnych ziemniaków

  Ceny ziemniaków na zachodnioeuropejskich rynkach są bardzo niskie, chociaż w ostatnich tygodniach zaobserwowano pierwsze symptomy nieznacznego ich zwyżki.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl