Transport zwierząt oraz produktów pochodzenia zwierzęcego a granice wewnętrzne UE w związku z COVID-19

Mając na uwadze pytania wpływające do Głównego Inspektoratu Weterynarii, dotyczące transportu zwierząt oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, w związku z przywróceniem kontroli granicznych w obrębie Unii Europejskiej w wyniku zagrożenia epidemicznego spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego COVID-19, informuję co następuje.

Transport zwierząt oraz produktów pochodzenia zwierzęcego a granice wewnętrzne UE w związku z COVID-19
godnie z przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 lipca 2019 r. w sprawie kontroli granicznej, żywe zwierzęta, towary łatwopsujące się oraz wszystkie inne towary wymagające natychmiastowego przewozu, mogą być odprawiane w przejściach granicznych poza kolejnością.

Tymczasowa kontrola graniczna prowadzona jest przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Straż Graniczna pozostaje w bieżącym kontakcie ze służbami porządku publicznego państw sąsiednich, aby zapewnić właściwą organizację kolejki pojazdów oczekujących na kontrolę graniczną.

Informacje w sprawie można znaleźć pod linkiem:  

https://www.strazgraniczna.pl/pl/granica/utrudnienia-w-ruchu/8312,Infolinia-Strazy-Granicznej.htmlTagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!