Ruszyła II edycja „Muzycznego Wyzwania Chrumasa”

MUZYCZNE WYZWANIE CHRUMASA to jedno z działań promujących „Program dla szkół”. Uczniowie, którzy uczestniczą w Programie, mogą zaprezentować w plebiscycie swój talent wokalny, instrumentalny i literacki, a także razem z Chrumasem promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci w całej Polsce.

Ruszyła II edycja „Muzycznego Wyzwania Chrumasa”
Autorzy sześciu najlepszych piosenek będą mieli możliwość współpracy z profesjonalnymi twórcami, tym z trenerem wokalnym i producentem muzycznym, w trakcie nagrań w studiu telewizyjnym, a zwycięzcę – wyłonionego w drodze głosowania online – poznamy 12 czerwca podczas premiery w Warszawie. Przewidziane jest także wyróżnienie za najlepszy tekst utworu.

Aby zgłosić się do uczestnictwa w zabawie, należy przesłać autorski utwór promujący zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie owoców, warzyw oraz produktów mlecznych do 1 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.wyzwaniechrumasa.org.

Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia!

Zwycięzcami I edycji „Muzycznego Wyzwania Chrumasa” zostali: Igor Główka, Franciszek Czajko, Fryderyk Gorczyca i Leon Szczuciński z klasy 3. Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie z utworem „Rap jarskich nawyków”.

„Program dla szkół”, którego głównym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci – to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W jego ramach uczniowie klas I–V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I–II ogólnokształcących szkół baletowych otrzymują bezpłatnie owoce, warzywa oraz mleko i produkty mleczne. Asortyment produktów jest szeroki: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki, marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, kalarepa, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym, które realizują szkoły.

W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 w „Programie dla szkół” uczestniczy ok. 90% uprawnionych uczniów: w komponencie owocowo-warzywnym – ok. 1,7 mln dzieci uczęszczających do 11,7 tys. placówek, a w komponencie mlecznym – ok. 1,7 mln dzieci z 11,8 tys. placówek.


Tagi:
źródło: