| Autor: redakcja3

Orlen wprowadza na rynek paliwo Bio 85

PKN Orlen poinformował o planach wprowadzenia do sprzedaży nowego rodzaju biopaliwa - Bio 85.

Orlen wprowadza na rynek paliwo Bio 85

Inauguracja ma odbyć się 31 maja na jednej z warszawskich stacji koncernu. Bio 85 to mieszanka benzyny z maksymalnie 85 proc. zawartością bioetanolu. Na tego typu paliwie jeździć mogą wyłącznie samochody wyposażone w tzw. system FlexiFuel. Bio 85 jest w nich alternatywą dla zwykłej benzyny silnikowej.

Trudno jednak oczekiwać aby nowe paliwo natychmiast stanie się popularne wśród kierowców – rocznie takich aut sprzedaje się w naszym kraju najwyżej kilkadziesiąt. Nie wydaje się więc, aby wprowadzając nowe biopaliwo liczył na znaczący efekt w postaci realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego. Nieco ponad rok temu, pod koniec kwietnia 2010, Orlen podpisał z Volvo Auto Polska list intencyjny w sprawie współpracy przy produkcji i promowaniu tego biopaliwa. - Wychodzimy naprzeciw światowym tendencjom wykorzystania surowców odnawialnych w produkcji paliw, mimo faktu, że jest to jeszcze rynek niszowy - mówił wówczas były już obecnie członek zarządu PKN Orlen Wojciech Kotlarek.


Źródło: http://www.kib.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!