| Autor: redakcja3

USA: E15 z teorii do praktyki

Pomimo ostatnich zawirowań na amerykańskim rynku kukurydzy związanych z suszą, Stany Zjednoczone nie rezygnują z dalszej dywersyfikacji paliw transportowych. Podjęta jeszcze w czerwcu br. przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) decyzja o zatwierdzeniu sprzedaży benzyny z 15% udziałem etanolu (E15) przechodzi z teorii do praktyki. Sieć Zarco 66 zdecydowała właśnie o rozszerzeniu swojej oferty dla kierowców o E15 na kolejnej stacji paliwowej w stanie Kansas.

USA: E15 z teorii do praktyki
Będzie to druga stacja paliwowa w Stanach Zjednoczonych oferująca E15. 8 czerwca EPA wydała oficjalne pozwolenie na sprzedaż benzyny E15. Paliwo przeznaczone jest przede wszystkich dla aut osobowych wyprodukowanych po 2001 roku. Zgodnie z analizami przeprowadzonymi przez uniwersytety z Wisconsin i Iowa sprzedaż produkowanego w kraju etanolu w benzynach spowodowała spadek ceny paliwa w 2011 roku w USA średnio o 1,09 dolara/galon.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!