Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Bezpieczne cztery kąty na Święta

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak co roku wiele osób, chcąc spędzić Święta Wielkanocne w gronie rodziny i bliskich,...

Jak co roku wiele osób, chcąc spędzić Święta Wielkanocne w gronie rodziny i bliskich, wyjeżdża z obecnego miejsca zamieszkania i zostawia bez nadzoru swoje domy. Z tej okazji Polska Izba Ubezpieczeń publikuje krótki poradnik, jak zadbać o swoje domostwa przed wyjazdem na Święta, aby później nie ponosić kosztów ich naprawy czy odbudowy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Sprawdź instalacje
 
Pierwszą rzeczą przed wyjściem z domu powinno być sprawdzenie, czy wszystkie krany są pozakręcane. Zalanie mieszkania sąsiadów to jeden z przykładów szkód, które mogą powstać podczas wyjazdu. Oprócz kurków w łazience czy kuchni, zamknijmy także główny zawór, który dodatkowo zabezpieczy nas przed nieszczelnością. Częstym problemem są także instalacje gazowe. Zwróćmy szczególną uwagę na ich zabezpieczenie przed wyjściem z domu. Gdy jednak dojdzie do rozszczelnienia, osobom posiadającym polisę OC w życiu prywatnym z pomocą przyjdzie ubezpieczyciel, który pokryje koszty naprawy wyrządzonych przez nich szkód. Posiadacze polis mieszkaniowych otrzymają pomoc w zakresie odbudowy lub remontu ich mieszkania. Natomiast tym, którzy posiadają pakiet assistance domu, firma ubezpieczeniowa zapewni także dostęp do specjalistów takich jak hydraulik czy elektryk.
 
Zabezpiecz przedmioty na balkonie i podwórzu
 
Przedwiośnie to pora roku charakteryzujące się gwałtownymi zmianami pogody, którym mogą towarzyszyć porywy silnego wiatru. Dlatego przed wyjazdem warto z podwórka czy balkonu usunąć przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu lub mogą stanowić zagrożenie dla innych np. doniczki czy nieprzymocowane meble ogrodowe. Odpowiedzialność za powstałe szkody ponosi właściciel przedmiotów, które taką szkodę wyrządziły np. przez złamane drzewo pochodzące z naszej posesji. Jak uchronić się przed konsekwencjami finansowymi tego typu zdarzeń? Tu także z pomocą przychodzi ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które pokryje ewentualne szkody.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl