| Autor: mikolaj

Okres karencji przy ubezpieczeniach upraw należy skrócić o połowę

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilną interwencję w sprawie braku możliwości podpisywania polis ubezpieczeniowych z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Okres karencji przy ubezpieczeniach upraw należy skrócić o połowę

Jak alarmują izby rolnicze, towarzystwa ubezpieczeniowe odwlekają zawieranie umów argumentując taki brak działania oczekiwaniem na podstawy prawne do uruchomienia środków z budżetu państwa na dopłaty do składek ubezpieczenia. Zachodzi obawa, że zakłady ubezpieczeniowe znając długoterminowe prognozy pogody dotyczące przymrozków oraz mając na uwadze 14-dniowy okres karencji od podpisania umowy celowo nie podpisywały umów lub opóźniały podpisanie umów aby nie wypłacać odszkodowania. Często więc pomimo podpisania umowy, rolnik nie otrzyma odszkodowania.

Samorząd rolniczy uważa, że zakłady ubezpieczeniowe korzystając z dopłat z budżetu państwa do składek do ubezpieczeń powinny spełniać kryteria ustalone przez Rząd. Należałoby zatem skrócić okres karencji obowiązywania umów maksymalnie do 7 dni.

Warto przeczytać: PZU ubezpieczenia

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!