| Autor: redakcja1

Zmiany w ubezpieczeniach upraw i zwierząt

Polski minister rolnictwa zastanawia się nad polepszeniem warunków ubezpieczeń upraw i zwierząt. Zależy mu na tym, aby nowy system był bardziej nie tylko atrakcyjny dla ubezpieczycieli, ale przede wszystkim żeby bardziej sprzyjał rolnikom.

Zmiany w ubezpieczeniach upraw i zwierząt

Zdaniem ministra, obecnie panujące zasady są krzywdzące dla obu stron. Stawka jaką muszą płacić rolnicy jest dla nich zbyt wysoka. Z drugiej zaś strony firmom ubezpieczającym nie wydaje się ona za bardzo atrakcyjna. W związku z tym pojawił się pomysł na wprowadzenie potrzebnych zmian.


Według założeń pewną część składki miałby pokrywać budżet unijnego państwa ze środków przeznaczonych na wspieranie różnych projektów. Aktualnie kraj dopłaca do ubezpieczeń rolników 50 procent, a resztę kosztów ponosi gospodarz.


Od lipca 2008 roku obowiązuje ustawa o obowiązkowym ubezpieczeniu upraw i zwierząt w gospodarstwach korzystających z dopłat bezpośrednich.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!