Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niedźwiedzie coraz częściej spotykane

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Bieszczadach coraz częściej można natrafić na trop niedźwiedzia, a także zobaczyć to...

W Bieszczadach coraz częściej można natrafić na trop niedźwiedzia, a także zobaczyć to zwierzę z bliska – podają Lasy Państwowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wysokie temperatury i brak śniegu sprawiają, że niedźwiedzie nie zapadły w dłuższy zimowy letarg. W związku z tym, stale wędrują po leśnych stokówkach.
 
W Nadleśnictwie Stuposiany przez całą zimę zaglądały na karmowiska, tym samym w żerowaniu uprzedziły jelenie i dziki. W biały dzień pozwoliły się fotografować leśniczemu leśnictwa Procisne.
 
Natomiast w Nadleśnictwie Lutowiska, zaobserwowano żerujące dwie matki, przy czym każda z nich wędrowała z trzema rocznymi niedźwiadkami. Tropy niedźwiedzi najczęściej pojawiają się w okolicach zimowych paśników dla zwierzyny, zazwyczaj rozsmakowując się w kukurydzy.
 
Niemnie jednak, należy pamiętać, że o tej porze niedźwiedzie mogą być groźne dla człowieka. W ostatnich kilkunastu latach wielokrotnie dochodziło do bliskich spotkań człowieka z niedźwiedziem, kończących się urazami u ludzi, a także pobytem w szpitalu.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1
2014-02-24 15:38:27, napisał: Jaskier

Wspaniałe zwierzęta, władcy z dawnych czasów a dziś jako misie atrakcja dla turystów.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl