Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Czworonogi ścigały się w pniewskich lasach

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nadleśnictwo Pniewy (RDLP w Poznaniu) w ostatni weekend listopada stało się stolicą...

Nadleśnictwo Pniewy (RDLP w Poznaniu) w ostatni weekend listopada stało się stolicą światowych wyścigów psich zaprzęgu, czyli mushingu. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zaprzęgów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W Mistrzostwach Świata w Wyścigach Psich Zaprzęgów startowało ponad 500 zaprzęgów z 30 krajów, nawet tak egzotycznych jak Andora, Chile czy Meksyk.
 
Najliczniejsza w tym gronie była reprezentacja Polski. Organizator, Klub Sportowy Wolf Team z Szamotu, podkreśla, że jest to pierwsze tej rangi wydarzenie w Polsce. Zawodnicy rywalizowali podczas czterodniowych zawodów w kilku dyscyplinach.
 
Trasy, zależnie od kategorii, liczyły od 2 do 7,5 kilometrów. W sumie odbyło się niemal 1200 startów. W Koźlu startowały różne rodzaje zaprzęgów, począwszy od tradycyjnych wózków, przez rowery, kończąc na hulajnogach oraz konkurencji canicross.
 
 Po dwóch dniach zaciętej walki reprezentanci Polski zdobyli sześć medali - trzy złote i trzy brązowe krążki.
 
Zawody dla kibiców były niepowtarzalną okazją, aby poznać rasy psów północnych, czy też mieszańców psów wyścigowych, które są stworzone do biegania. Potrafią osiągać nawet 50 km na godzinę. Od małego są szkolone, uczone odpowiednich komend i zachowań.
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lasy zwróciły uwagę władz IFSS (International Federation of Sleddog Sports). Trudno sobie wyobrazić wyścigi psich zaprzęgów bez tras wytyczonych w lesie – zauważa Monika Kubiak z Nadleśnictwa Pniewy. – Do tej pory stolicą tego typu sportów są Bieszczady. Być może po tegorocznych zawodach, to Wielkopolska stanie się głównym miejscem organizacji psich wyścigów - dodaje.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl