| Autor: redakcja1

Dzięki fotopułapce zatrzymano wnykarza

Skuteczna okazała się przeprowadzona przez Straż Leśną Nadleśnictwa Jarosław (RDLP Krosno) akcja, która zakończyła się ujęciem kłusownika na gorącym uczynku.

Dzięki fotopułapce zatrzymano wnykarza
W marcu Straż Leśna wraz z policjantami z Radymna przeprowadziła akcję o kryptonimie „Wnykarz". Jej celem było wykrycie sprawcy zakładania wnyków w jednym z obwodów Koła Łowieckiego „Sokół" Jarosław. Leśnicy wraz z policją organizowali zasadzki oraz założyli monitoring w okolicy, w której działał kłusownik.  To dzięki fotopułapce wykryto osobę, która zakładała wnyki.
 
Kłusownika przejęła miejscowa policja. Ponadto Straż Leśna wspólnie z myśliwymi kół łowieckich „Diana" i „Sokół" przeprowadziła poszukiwanie wnyków na terenie całego obwodu. Podczas tej akcji zlikwidowano osiem wnyków z drutu i stalowych linek.
 
- W ciągu tej zimy strażnicy leśni z terenu RDLP w Krośnie zdjęli już ponad 200 wnyków na zwierzynę - zaznacza Wojciech Zajdel, specjalista do spraw ochrony mienia RDLP w Krośnie.
 
Kłusownictwo, mimo że jest coraz bardziej marginalne w skali regionu, wciąż pozostaje w niektórych okolicach jednym z najczęściej popełnianych przestępstw leśnych. Za czyn taki grozi kara do dwóch lat więzienia, jak również kara grzywny.


Tagi:
źródło: