| Autor: redakcja1

Kolejny Las Erasmusa rośnie w Celestynowie

Kilkudziesięciu studentów z Kurdystanu, Grecji, Hiszpanii, Indii, Rosji, Turcji i Polski wspólnie z leśnikami posadzili „Las Erasmusa”. Tym razem wspólne sadzenie odbyło się w Nadleśnictwie Celestynów (RDLP w Warszawie).

Kolejny Las Erasmusa rośnie w Celestynowie
W słoneczne środowe przedpołudnie studenci ze Stowarzyszenia Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network (ESN), pod opieką celestynowskich leśników, posadzili ponad 2 tys. młodych sosen.
 
Wspólne sadzenie drzew było również okazją do rozmów o lasach i leśnictwie Polski i świata. By lepiej poznać zagadnienia związane z lasami i gospodarką leśną, po zakończonym sadzeniu, studenci odwiedzili Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Wzięli tam udział w krótkich zajęciach przygotowanych przez edukatorów leśnych.
 
Lasy zasadzone rękami studentów z programu Erasmus rosną w kilku miejscach na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. W ostatnich latach międzynarodowe grupy studentów sadziły las m.in. w nadleśnictwach Płońsk i Celestynów.
 
„Las Erasmusa” to akcja społeczna, w czasie, której studenci ze stowarzyszenia Erasmus Student Network sadzą drzewa we współpracy z Lasami Państwowymi.
 


Tagi:
źródło: