| Autor: redakcja1

Komplet wilczych pacjentów w Napromku

22 lutego, kolejny wilczy pacjent trafił do ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku. W specjalistycznej wolierze przeznaczonej do ratowania tego gatunku nie ma już wolnych miejsc.

Komplet wilczych pacjentów w Napromku
Najnowszy pacjent leśnego szpitala prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek (RDLP w Olsztynie) został znaleziony przy drodze między Golubiem-Dobrzyniem a Wąbrzeźnem w kujawsko-pomorskim. Ranne, najprawdopodobniej w wyniku potrącenia przez samochód zwierzę, zauważył miejscowy weterynarz. Około 3-letni basior został uśpiony za pomocą strzykawki teleskopowej.
 
Do ośrodka w Napromku poturbowanego drapieżnika przewiózł Marcin Kostrzyński. Jak zwykle w takich przypadkach w pomoc zaangażowało się także stowarzyszenie dla natury „Wilk”.

Wilk, który trafił do nas w czwartek jest mocno poobijany, kuleje na jedną łapę. W podobnym stanie był także wilk Mikołaj, który trafił do nas na początku lutego. Doszedł jednak do zdrowia i niedługo zostanie wypuszczony wraz z waderą, która przebywa w ośrodku od grudnia – opowiada Lech Serwotka, leśniczy z Napromka, który prowadzi ośrodek.

 
Obecnie w wolierze do rehabilitacji wilków przebywa komplet pacjentów. Została ona zbudowana dla trzech, jednocześnie leczonych pacjentów.
 
Wilk, który 22 lutego, trafił do Napromka to już szósty przedstawiciel tego gatunku, który w ciągu ostatnich trzech znalazł schronienie w specjalistycznej wolierze.


Tagi:
źródło: