Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Koniec sprawy kradzieży drewna

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapadły wyroki skazujące w sprawie kradzieży drewna, do których dochodziło w ciągu...

Zapadły wyroki skazujące w sprawie kradzieży drewna, do których dochodziło w ciągu ostatnich trzech lat na terenie czterech nadleśnictw: Dojlidy, Bielsk, Rudka i Żednia (RDLP w Białymstoku).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Już wiosną 2015 r. Straż Leśna nadleśnictw Dojlidy i Rudka złapała na gorącym uczynku kilka osób zajmujących się kradzieżami drewna, jak również ich sprzedażą na terenie Białegostoku. Złodzieje ukradli łącznie ok. 100 m3 drewna na kwotę niemal 20 tys. zł.
 
W sprawie zapadł wyrok skazujący cztery osoby, w tym trzy za kradzież drewna, a jedną za paserstwo. Jedna z osób została skazana na 3 lata pozbawienia wolności, druga na 2 lata pozbawienia wolności na okres próby 4 lat, trzecia na 1 rok i 2 miesiące pozbawienia wolności na okres próby 2 lat. Natomiast paser został ukarany wysoką grzywną.
 
Złodziejom udowodniono kradzież 87 m3 drewna o wartości ponad 17 tys. zł. Natomiast kara za skradzione drewno wyniosła ponad 60 tys. zł.
 
Ponadto podczas dochodzenia ujawniono miejsce składowania, gdzie znajdowało się około 25 m3 skradzionego drewna. W trakcie całego postępowania udało się odzyskać 35 m3  surowca.
 
Grupa nie przerwała procederu nawet podczas prowadzenia postępowania i oczekiwania na orzeczenie sądu. Mimo grożącym im wyrokom złodzieje nadal zajmowali  się kradzieżami. 

Straż Leśna nadleśnictw Dojlidy i Bielsk, aby wykryć złodziej użyła urządzeń monitorujących i określających miejsce położenia skradzionego drewna. W powyższej sprawie zostały oskarżone kolejne trzy osoby.

 
Od początku w sprawę była zaangażowana policja z Białymstoku oraz Łap, dzięki którym sprawnie przeprowadzono czynności wyjaśniające.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Przenoszą płazy, aby je uratować
 • Przenoszą płazy, aby je uratować

  Po raz trzeci w Nadleśnictwie Świdnica (RDLP we Wrocławiu) trwa akcja ratowania płazów. W ubiegłym roku przed śmiercią pod kołami samochodów uratowano niemal 1400 żab i ropuch.
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Hakowanie mikrobów
 • Hakowanie mikrobów

  Bioinformatycy z SGGW niczym hakerzy rozpracowują metody działania mikroorganizmów chorobotwórczych. Za pomocą specjalnie skonstruowanych algorytmów odkrywają m.in., w jaki sposób bakterie i...
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników

  Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl