Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Leśne atrakcje nie tylko dla najmłodszych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Pójście nauki w las wcale nie musi być czymś złym. Okazało się, że połączenie nauki i...

Pójście nauki w las wcale nie musi być czymś złym. Okazało się, że połączenie nauki i lasu przynosi nad podziw pozytywne efekty. Przekonali się o tym ci, którzy 18 i 19 maja odwiedzili leśne miasteczko podczas Dni SGGW.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tuż u boku wielu stoisk edukacyjnych, przygotowanych przez koła naukowe i wydziały Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, jak co roku powstało leśne miasteczko. Przyciągało gości nie tylko kolorami, ale przede wszystkim specjalnie przygotowanymi atrakcjami. Ich wspólnym mianownikiem było hasło „Dobre, bo z lasu". W leśnym miasteczku, przygotowanym przez warszawskich leśników każdy mógł zaczerpnąć wiedzy o tym jakie korzyści można zyskać z lasu.
 
Las pełni wiele funkcji i każdy z nas może korzystać z niego na swój sposób. Ci którzy budują dom, wiedzą, że najlepszym surowcem budowlanym jest drewno. Możemy to zauważyć w nowoczesnym, a zarazem ekologicznym budownictwie. Leśnicy przygotowali małą próbę zastosowań konstrukcyjnych drewna, dając możliwość samodzielnego zbudowania małego domu czy też mostu Leonarda, który do powstania nie wymaga gwoździ.
 
O tym jakie cechy fizyczne posiada drewno, jaka jest jego gęstość i twardość, mogli przekonać się wszyscy ci, którzy wzięli do ręki młotek i próbowali wbić gwóźdź w drewniany wałek lub dokonać prostej przerzynki drewna. Dla wielu zadanie to okazało się trudniejsze niż zakładali.
 
Różnorodność atrakcji przygotowanych przez leśników, była symbolem biologicznej różnorodności występującej w lasach. Uczestnicy poznawali las wykorzystując wszystkie zmysły, łącznie ze smakiem i węchem.
 
Goście cieszyli się z możliwości spotkania i rozmowy z leśnikami, podkreślali również dużą wartość edukacyjną przygotowanych przez nich działań, a leśnicy podpowiadali jak racjonalnie i odpowiedzialnie korzystać z wszystkich funkcji lasu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl