| Autor: redakcja1

Leśne dukty otwarte dla niepełnosprawnych

Na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice (RDLP w Zielonej Górze) 25 czerwca odbyła się druga edycja rajdu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych.

Leśne dukty otwarte dla niepełnosprawnych
Na 11-km trasie rajdu, która przebiegała terenami leśnymi nadleśnictwa zmagały się osoby niepełnosprawne na specjalnie przystosowanych rowerach i wózkach. Pośród uczestników liczne były rodziny wraz z dziećmi i osoby starsze aktywnie spędzające wolny czas.  Podczas tej  wyprawy najważniejsza była integracja uczestników i walka z własnymi słabościami, a nie miejsce na podium.
 
Wszyscy uczestnicy jechali równym tempem, wspierając się przy trudniejszych fragmentach trasy. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem. Największym sukcesem było jednoczenie się osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.
 
Po zakończeniu rajdu i wręczeniu pamiątek, na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne. Na placu przy Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim rozstawiono stoiska promocyjne lokalnych przedsiębiorców, organizacji, stowarzyszeń, rzemieślników i artystów. Na stoisku Nadleśnictwa Krzystkowice zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, które otrzymały „leśne” nagrody.
 
Na stoisku nadleśnictwa, swoją kolekcję pamiątek i narzędzi związanych z działalnością LP od 1945 r. zaprezentował leśniczy Bogusław Szwichtenberg.
 
Lasy Państwowe aktywnie włączyły się w organizację rajdu, oprócz Nadleśnictwa Krzystkowice wsparcia udzieliły także nadleśnictwa: Lipinki, Przytok, Nowa Sól, Wymiarki, Zielona Góra i Lubsko.
 


Tagi:
źródło: