| Autor: redakcja1

Leśnicy pomogli wykryć kłusownika

Wspólne działania leśników, policjantów i Straży Łowieckiej przyniosło efekty. Na terenie leśnictwa Zemborzyce (Nadleśnictwo Świdnik) zatrzymano kłusownika.

Leśnicy pomogli wykryć kłusownika
Podczas sobotniego polowania leśnik z lubelskiej dyrekcji LP zauważył podejrzany samochód. Jego zainteresowanie wzbudziło nietypowe zachowanie kierowcy auta.
 
Kierowca co chwilę zatrzymywał samochód, wysiadał z niego i coś sprawdzał w lesie. Było to dla mnie bardzo zastanawiające – zaznacza leśnik.
 
Mężczyzna polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, zdecydował się na działanie. – Powiadomiłem miejscowego leśniczego, który również polował w tej okolicy. Wspólnie, udało nam się zlokalizować pojazd i ustalić jego numery rejestracyjne – relacjonuje leśnik.
 
Leśnicy powiadomili o sprawie policję. Po ustaleniu podejrzanego, policjanci z komisariatu w Bychawie wspólnie z Państwową Strażą Łowiecką przeszukali posesji podejrzanego. W trakcie przeszukania znaleziono poroża łosia i jelenia oraz kilka sztuk wnyków. Na poczet kary zabezpieczono 2 tys. zł.


Tagi:
źródło: