Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Leśnicy z Polski mistrzami Europy w Wabieniu Jeleni

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 23 lutego w Salzburgu (Austria) odbyły się XVI Mistrzostwa Europy w Wabieniu Jeleni,...

W dniu 23 lutego w Salzburgu (Austria) odbyły się XVI Mistrzostwa Europy w Wabieniu Jeleni, które drużynowo wygrali leśnicy z Nadleśnictwa Sarbia (RDLP w Pile), a w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył natomiast Tomasz Maliński.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W zawodach wzięło udział 34 zawodników z 12 państw: tych, gdzie jest rozpowszechniona sztuka wabienie jeleni jak Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy i krajach, w których dopiero się rozwija - Białoruś, Francja, Litwa czy też Polska.
 
Wszyscy zawodnicy prezentowali dwa głosy jeleni byków w czasie rykowiska: głos byka stadnego - dzierżyciela chmary oraz głos dwóch rożnych byków wyzywających się do walki. Po tych zmaganiach połowa uczestników weszła do ścisłego finału, w którym każdy musiał zaprezentować głos byka odpoczywającego, zmęczonego rykowiskiem. Polska reprezentacja jako jedna z nielicznych weszła do finału w komplecie.
 
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce oraz tytuł Mistrza Europy zdobył Tomasz Maliński z Nadleśnictwa Sarbia, na II miejscu znalazł się Kasper Mate - Węgry, a na III miejscu - Miroslav Policek ze Słowacji. Jan Skrzetuski z Biura Polowań Huntpol zajął wysokie, bo IV miejsce, a Maciej Krzysztofik z Nadleśnictwa Sarbia - XII miejsce.
 
Wysokie lokaty Polaków przełożyły się na sukces drużynowy reprezentacji. Polska trzeci raz z rzędu zajęła I miejsce wyprzedzając kolejno reprezentację Czech oraz Węgier i utrzymała tytuł Drużynowych Mistrzów Europy.
 
Mistrzostwa Wabienia Jeleni odbyły się w ramach corocznych targów myślistwa i wędkarstwa - jednych z największych w Europie. Zaprezentowano na nich najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające myśliwemu polowanie w trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Wystawiono m.in. broń i amunicję, optykę, noże, osprzęt myśliwski, ubrania i samochody terenowe.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl