| Autor: redakcja1

Leśnicy z Polski mistrzami Europy w Wabieniu Jeleni

W dniu 23 lutego w Salzburgu (Austria) odbyły się XVI Mistrzostwa Europy w Wabieniu Jeleni, które drużynowo wygrali leśnicy z Nadleśnictwa Sarbia (RDLP w Pile), a w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył natomiast Tomasz Maliński.

Leśnicy z Polski mistrzami Europy w Wabieniu Jeleni
W zawodach wzięło udział 34 zawodników z 12 państw: tych, gdzie jest rozpowszechniona sztuka wabienie jeleni jak Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy i krajach, w których dopiero się rozwija - Białoruś, Francja, Litwa czy też Polska.
 
Wszyscy zawodnicy prezentowali dwa głosy jeleni byków w czasie rykowiska: głos byka stadnego - dzierżyciela chmary oraz głos dwóch rożnych byków wyzywających się do walki. Po tych zmaganiach połowa uczestników weszła do ścisłego finału, w którym każdy musiał zaprezentować głos byka odpoczywającego, zmęczonego rykowiskiem. Polska reprezentacja jako jedna z nielicznych weszła do finału w komplecie.
 
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce oraz tytuł Mistrza Europy zdobył Tomasz Maliński z Nadleśnictwa Sarbia, na II miejscu znalazł się Kasper Mate - Węgry, a na III miejscu - Miroslav Policek ze Słowacji. Jan Skrzetuski z Biura Polowań Huntpol zajął wysokie, bo IV miejsce, a Maciej Krzysztofik z Nadleśnictwa Sarbia - XII miejsce.
 
Wysokie lokaty Polaków przełożyły się na sukces drużynowy reprezentacji. Polska trzeci raz z rzędu zajęła I miejsce wyprzedzając kolejno reprezentację Czech oraz Węgier i utrzymała tytuł Drużynowych Mistrzów Europy.
 
Mistrzostwa Wabienia Jeleni odbyły się w ramach corocznych targów myślistwa i wędkarstwa - jednych z największych w Europie. Zaprezentowano na nich najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające myśliwemu polowanie w trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Wystawiono m.in. broń i amunicję, optykę, noże, osprzęt myśliwski, ubrania i samochody terenowe.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!