| Autor: redakcja1

Leśniczy znalazł zaginionego chłopca

Po ponad 17 godzinach poszukiwań odnaleziono 14-letniego Sebastiana. Nastolatek w niedzielę po południu zaginął w lesie podczas grzybobrania w okolicy Krosna Odrzańskiego (województwo lubuskie). Wystraszonego chłopca w lesie, w poniedziałek rano odnalazł leśniczy.o chłopca

Leśniczy znalazł zaginionego chłopca
Bartosz Bagiński, leśniczy leśnictwa Radnica (Nadleśnictwo Bytnica), wspólnie z właścicielem Zakładu Usług Leśnych „Turczyniak" dowiedzieli się z mediów o poszukiwaniu zaginionego chłopca. Nie zastanawiając się, ruszyli na pomoc.
 
- Na szczęście nie szukaliśmy długo, chłopiec ukrywał się w lesie niedaleko miejsca, w którym zaginął – mówi leśniczy.
 
O odnalezieniu chłopca zawiadomiono natychmiast Policję i Straż Leśną. W poszukiwaniu nastolatka brało udział łącznie ponad 60 policjantów, strażaków, leśników, strażników leśnych i funkcjonariuszy straży rybackiej. Akcja prowadzona była przez całą noc.
 
Policja miała do dyspozycji przewodnika z psem. Wykorzystywano dwie kamery termowizyjne. Poszukiwania utrudniał fakt, że okoliczne lasy stanowią zwarty kompleks leśny, w którym jest ponad 70 proc. lesistość.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!