Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niebezpieczne znaleziska w lubelskich lasach

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Podczas patrolu terenu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Józefów (RDLP w Lublinie) natrafili na...

Podczas patrolu terenu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Józefów (RDLP w Lublinie) natrafili na znalezisko z czasów II wojny światowej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dziwny przedmiot zauważył turysta, który poinformował o nim patrolujących teren leśników. Po dotarciu we wskazane miejsce okazało się, że z ziemi wystaje statecznik bomby.

Była to bomba lotnicza o wadze 50 kg i 110 cm długości – informuje główny specjalista SL ds. Straży Leśnej RDLP w Lublinie  Jerzy Reja.

 
Leśnicy wezwali policję i patrol saperski. Do czasu przyjazdu saperów teren był zabezpieczony przez strażników leśnych i funkcjonariuszy policji.
 
W tym samym czasie, w sąsiednim leśnictwie odnaleziono sześć pocisków moździerzowych kaliber 50 mm. Tym znaleziskiem również zajęli się saperzy.
 
Pomimo upływu ponad 70 lat od zakończenia działań wojennych, w lasach wciąż znajdowane są niewypały i niewybuchy z okresu II wojny światowej. Dotyczy to zwłaszcza terenów takich jak lasy Puszczy Solskiej, które stanowiły nie tylko schronienie dla partyzantów, lecz także były miejscem licznych działań zbrojnych, łącznie z największymi na ziemiach polskich bitwami partyzanckimi.
 
Wiosna jest czasem, podczas którego odnotowuje się największą liczbę takich zaskakujących odkryć. Wiąże się to z wykonywanymi w tym okresie pracami zalesieniowymi oraz ze zwiększoną liczbą turystów przemierzających leśne ostępy.
 
Należy pamiętać, że znaleziska te nadal są bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Dlatego w przypadku znalezienia podobnych przedmiotów, pod żadnym pozorem, nie można ich dotykać ani próbować wydobyć z ziemi, gdyż kilkudziesięcioletnie niewypały są nadal bardzo niebezpieczne. Takie miejsce należy oznaczy i niezwłocznie zawiadomić odpowiednie służby.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl