| Autor: redakcja1

Niedźwiedzica zaatakowała spacerowicza

W czwartek 1 lutego około godz. 15.00 w leśnictwie Szczawne (Nadleśnictwo Lesko) doszło do ataku niedźwiedzicy na 27-latka, który spacerował po lesie.

Niedźwiedzica zaatakowała spacerowicza
Zdarzenie miało miejsce w terenie trudno dostępnym, rzadko odwiedzanym przez ludzi i stanowiącym ostoję zwierzyny. Niedźwiedzica prowadziła dwójkę młodych, stąd jej reakcja na spotkanie z człowiekiem mogła być odruchem obronnym.
 
W tym leśnictwie dochodziło już do bliskich spotkań z drapieżnikami, dlatego na wielu wjazdach do lasu leśnicy ustawili tablice ostrzegawcze.
 
Mężczyzna odniósł sporo obrażeń, zwłaszcza w obrębie twarzy, jednak zdołał wezwać na pomoc znajomych, którzy go sprowadzili do wsi Szczawne. Do szpitala w Krośnie zabrał go śmigłowiec LPR.
 
Do dramatycznych zdarzeń z niedźwiedziami dochodzi zazwyczaj wiosną, gdy zbieracze poroży ruszają w las i naruszają ostoje dzikiej zwierzyny. Liczebność niedźwiedzi w lasach krośnieńskiej RDLP szacuje się na około 200 osobników.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!