Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Tuż przed sezonem turystycznym leśnicy z Nadleśnictwa Dukla (RDLP w Krośnie) przygotowują...

Tuż przed sezonem turystycznym leśnicy z Nadleśnictwa Dukla (RDLP w Krośnie) przygotowują nową zabudowę znanego pola namiotowego przy rezerwacie „Przełom Jasiołki". Zestaw urządzeń dla miejsca postoju pojazdów „Stasiana” ma charakter pilotażowy i wdrażany jest w ramach projektu rozwojowego „Wielki szlak leśny turystyki, wypoczynku, historii i edukacji”, realizowanego przez Lasy Państwowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbudowano już dwie altany mieszczące do ośmiu osób, ławostoły, stojak na rowery, stół dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ławki, bramę do lasu, kosze na śmieci. Całość otoczona jest 43-modułowym ogrodzeniem.
 
- Już od kilku dni obserwujemy wzmożony ruch na parkingu, zatrzymują się głównie osoby zmierzające w Bieszczady trasą karpacką, ale pojawiają się już stali bywalcy tego pola, ściągający tu na weekendy z całej Polski - mówi Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla. - Urządzenia są w trakcie testowania, stąd jesteśmy zainteresowani odzewem ze strony turystów i chętnie wysłuchamy uwag, by wykorzystać je w kolejnych realizacjach.
 
Zakończenie prac i oddanie do użytku przewidywane jest na koniec kwietnia. MPP Stasiana to doskonały punkt wyjściowy na szczyt Piotrusia (728 m.n.p.m.) i na ścieżkę przyrodniczą „W przełomie Jasiołki". Dostępność obiektu poprawi prowadzony właśnie remont nawierzchni drogi z Tylawy do Jaślisk.
 
Nadleśnictwo planuje również wyposażenie w urządzenia tego typu parkingu w lesie Dębina w Krościenku Wyżnym. Wkrótce też turyści rowerowi będą mogli skorzystać z nowych tras na terenie Nadleśnictwa Rymanów realizowanych w ramach współpracy polsko-słowackiej.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl