Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Owocowa Arka zakwitnie już wiosną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Prawie czterysta drzew i krzewów owocowych posadzono w Gołębiewie na terenie Nadleśnictwa...

Prawie czterysta drzew i krzewów owocowych posadzono w Gołębiewie na terenie Nadleśnictwa Gdańsk. Ta naturalna stołówka, która będzie służyła ptakom, ssakom i owadom, to nowy pomysł gdańskich leśników.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jabłoń, śliwa, dereń czy kalina to tylko część gatunków, jakie zostały posadzone w Owocowej Arce – pierwszym naturalnym karmnikiem w Trójmieście.  
 
- Trzydzieści gatunków rodzimych krzewów i drzew owocowych stworzy w tym miejscu tętniący życiem dziki ogród. Skorzystają z niego pszczoły, trzmiele, ptaki czy wiewiórki. Zwierzęta będą miały, gdzie się skryć i co jeść – mówi Jacek Szulc, nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk.
 
Od wiosny do końca lata będą korzystały z tego miejsca zapylacze, takie jak pszczoły, trzmiele czy motyle. Dzięki nim powstaną owoce, z których skorzystają ptaki, sarny oraz wiewiórki. Szczególnie zimą będzie to miejsce, gdzie zwierzęta znajdą pożywienie mimo śniegu.
 
Owocowa Arka będzie służyć również ludziom. Mieszkańcy Trójmiasta znajdą niedaleko miejsce ogniskowe i będą mogli skorzystać z owoców oraz podpatrywać zwierzęta korzystające z naturalnego karmnika.
 
- Chcemy by to miejsce służyło zwierzętom, ale również żeby ludzie mogli korzystać z niego w jak największym stopniu. Naszym marzeniem jest, żeby z Gołębiewa zniknęły bariery utrudniające osobom z niepełnosprawnością korzystanie z lasu. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w przyszłości – dodaje Szulc.
 
Stworzenie Owocowej Arki to część większego projektu modernizacji tego miejsca. Nadleśnictwo Gdańsk przy udziale Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego realizuje projekt „Ochrona komponentów przyrody trójmiejskich lasów, poprzez skupienie ruchu rekreacyjnego w wybranym miejscu – Gołębiewo”. Program  jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Nieużytki życia – miedze i zadrzewienia
 • Nieużytki życia – miedze i zadrzewienia

  Dawniej była przyczyną niejednej wojny pomiędzy sąsiadami, a spory te były często krwawe i zajadłe. Miedza, bo o niej mowa, stanowiła świętą granicę. Swojego znaczenia nie utraciła do...
 • Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich
 • Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został opracowany projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, który ma na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych...
 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie
 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

  Nawet o jedną czwartą zwiększyło się zainteresowanie rolników ubezpieczeniami upraw po wprowadzeniu dopłat do składek z budżetu państwa w maksymalnej wysokości 65 proc., a także coraz...
 • Leśne sianokosy już trwają
 • Leśne sianokosy już trwają

  Na śródleśnych łąkach trwają sianokosy. Zebrane siano i sianokiszonka przeznaczone będą na zimową karmę dla zwierzyny, w tym również dla ponad 500 bieszczadzkich żubrów.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl