| Autor: redakcja1

Polana już niedługo przywita ziołami

Leśnicy z Nadleśnictwa Zielona Góra, na prośbę lokalnego stowarzyszenia, uprzątnęli polanę, na której każdego roku wyrastają tysiące dzikich roślin jadalnych.

Polana już niedługo przywita ziołami
Wszystko zaczęło się niemal rok temu. Grupa miłośników ziół wybrała się na spacer na śródleśną polanę przy Wrzosowym Młynie, na której występuje wiele ziół i roślin leczniczych. Podczas wycieczki uczestnicy mieli zbierać dzikie rośliny jadalne.
 
Jednak polanę przy Wrzosowym Młynie w ostatnim czasie zaczęła zarastać robinia akacjowa. Dlatego aktywiści z Zielonogórskiego Stowarzyszenia Upiększania Miasta zwrócili się do Nadleśnictwa Zielona Góra, w zarządzie którego znajduje się teren, o usunięcie siewek drzew. Stowarzyszenie jest znane z szeregu akcji ochrony zieleni w przestrzeni miejskiej Zielonej Góry. 
 
- Widać dobrą rękę fachowców z naszego nadleśnictwa, prace wykonano z największą starannością, chroniąc uśpioną roślinność zielną – skomentowali spacerowicze na profilu społecznościowym.

Za chwilę łąka zakwitnie, a mieszkańcy miasta będą mogli zbierać na niej zioła. Społecznicy wysłali podziękowanie dla leśników, a o udanej współpracy poinformowali lokalne media. Relację z całej akcji można przeczytać także na profilu społecznościowym ZTUP.


Tagi:
źródło: