| Autor: redakcja1

Polskie żubry trafią do Czech

Pięć żubrzyc z Białowieskiego Parku Narodowego już jest w drodze do czeskiego rezerwatu Milovice Česká krajina. To kolejne polskie zwierzęta, które wzmocnią populację tych zwierząt u naszych południowych sąsiadów.

Polskie żubry trafią do Czech
Najstarszą z transportowanych samic jest dwuletnia Ponorka, a pozostałe – Potanka, Poderka, Polimarka i Potera – urodziły się w zeszłym roku. Wszystkie zwierzęta zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem genetycznym, co pozwoli na wymieszanie puli genowej i dzięki temu wzmocnienie czeskiej populacji żubrów. Teren Milovic to były poligon wojskowy. Takie miejsca okazują się idealnymi lokalizacjami do wprowadzania tego gatunku ze względu na fakt, że behawior zwierząt nie jest zaburzony nadmierną ingerencją człowieka.
 
Wcześniej, w lipcu tego roku zrealizowano transport pięciu żubrów do miejscowości Židlov, a w grudniu 2015 r. Stowarzyszenie Miłośników Żubrów nadzorowało przewóz do Milovic dwóch żubrzyc z zagrody pokazowej w Kiermusach, jednej z Niepołomic i czterech z Pszczyny.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!