| Autor: redakcja12

Przybędzie kolejny milion drzew

Coraz częściej mówi się o dbaniu o środowisko. W ostatnich latach, szerzy się świadomość Polaków, aby angażować się i zadbać o otaczającą nas przyrodę. Działania w proekologicznych akcjach i czynne wspieranie tego typu wydarzeń, zachęci społeczeństwo do W tegorocznej, dziewiątej edycji programu „Po stronie natury” posadzony zostanie milion drzew, by z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach chronić naturalne zasoby wodne. Do takich czynnych działań dla dobra serca natury, w pełni zachęca i przekonuje ambasadorka programu, Martyna Wojciechowska oraz dzieci.

Przybędzie kolejny milion drzew
Natura nie jest nam dana raz na zawsze, musimy o nią dbać, bo to od nas zależy, jaki świat zostawimy naszym dzieciom. To właśnie one motywują nas do tego, by działać na rzecz ochrony naturalnych zasobów wody. Dlatego od 9 lat realizujemy program „Po stronie natury”. Pragniemy zapewnić im świat przyrody co najmniej tak bogaty jak ten, w jakim szczęście mamy żyć my. Troska o zdrowie naszych dzieci i przyszłych pokoleń jest motywacją dla nas, dorosłych – mówiła Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.
 
W tym roku, odbędzie się już dziewiąta edycja w ramach programu „Po stronie natury”. Głównymi celami ogólnopolskiej akcji są przede wszystkim kształtowanie świadomości społecznej  dotyczącej ochrony otaczającego nas środowiska naturalnego, czynne wspieranie przedsięwzięć proekologicznych oraz sadzenie drzew, które odgyrwają ogromną rolę w procesie ochrony zasobów wodnych. Do tej pory, w ramach tejże akcji, na terenie Beskidów zostało posadzonych ponad 5 milionów drzewek.
 
W tym roku mamy ambitny cel i planujemy zasadzić kolejny milion drzew. Odnowiliśmy też ponad tysiąc kilometrów górskich szlaków, żeby turyści mogli z nich odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać. Ponadto, wspieramy inicjatywy społeczne i zachęcamy ludzi, żeby realizowali własne projekty wspierające środowisko naturalne. Do tej pory sfinansowaliśmy 115 takich inicjatyw – zaznaczyła Songin.
 
Program realizowany jest przez Żywiec Zdrój w czynnej współpracy z Lasami Państwowymi, Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym oraz Fundacją Arka. Ambasadorką całego programu jest znana i popularna Martyna Wojciechowska, dziennikarka, podróżniczka, a także pisarka. Organizatorzy całego wydarzenia, zwracają szczególną uwagę na fakt, że tego rodzaju kampanie przyczyniają się do edukowania Polaków i jednocześnie uświadamiają ich wskazując jaką rolę pełnią drzewa i roślinność w naszej przyrodzie.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: