Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rozpocznie się montaż platform dla rybołowów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Lasy Państwowe wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów zamontują 120 platform pod gniazda dla...

Lasy Państwowe wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów zamontują 120 platform pod gniazda dla rybołów. Te specjalne konstrukcje zostaną zainstalowane na Mazurach i zachodnio-północnej regionie Polski.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zamontowanie konstrukcji na drzewach to kolejny, ważny etap realizacji projektu ochrony jednego z najrzadszych ptaków drapieżnych w Polsce. Rybołowy (Pandion haliaetus) gniazda budują na czubkach najwyższych drzew w lesie. Niestety, silne wiatry i burze powodują, że gniazda często spadają.
 
Montowanie nowych platform ma zachęcić ptaki do założenia gniazda i wyprowadzenia lęgu. Osoby zaangażowane w projekt, poprzez założenie platform, starają się również przyciągnąć ptaki migrujące przez Polskę. W projekcie zaplanowano także montaż platform na słupach wysokiego napięcia.
 
Projekt ochrony tych rzadkich ptaków zakłada również ich monitorowanie z użyciem kamer online i loggerów GPS oraz szczegółowe analizy ichtiologiczne jezior, czyli kontrola zbiorników pod kątem gatunków ryb je zamieszkujących.  
 
Oprócz wspominanych działań zostaną także przeprowadzone konkursy dla dzieci oraz warsztaty dla hodowców ryb i ornitologów.
 
W Polsce populację rybołowów szacuje się na mniej niż 30 par. Od 2017 r. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych realizuje wspólnie z ornitologami z Komitetu Ochrony Orłów projekt finansowany z środków Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl