| Autor: redakcja1

Rozstrzygnięcie submisji w RDLP we Wrocławiu, Białymstoku i Szczecinie

W dniu 28 stycznia br. odbyła się submisja drewna cennego na terenie RDLP w Szczecinie, w siedzibie Nadleśnictwa Płaska - 11 lutego br., a w Nadleśnictwie Świdnica - 12 lutego br.

Rozstrzygnięcie submisji w RDLP we Wrocławiu, Białymstoku i Szczecinie

RDLP w Szczecinie

Jak informują Lasy Państwowe, niemal 100 proc. przygotowanego drewna cennego sprzedano podczas submisji, która 28 stycznia odbyła się na terenie RDLP w Szczecinie.
Tegoroczna submisja drewna cennego była już 24, która odbyła się na tamtym terenie. Tym razem kupującym zaoferowano 905 m3 drewna o podwyższonych parametrach jakościowo-wymiarowych.
 

Sprzedano 900,42 m3, co stanowi 99,5 proc. oferty. Nie sprzedano jedynie 4,58 m3 drewna olchowego. Najwięcej sprzedano drewna dębowego (761,70 m3), następnie bukowego (109,02 m3) i jesionowego (17,15 m3). W tegorocznej submisji najwyższą cenę osiągnął los drewna dębowego zakupiony przez firmę FRAM POL SP. Z O.O.

RDLP w Białymstoku

 

W siedzibie Nadleśnictwa Płaska - 11 lutego - ogłoszono wyniki IV Submisji Drewna Cennego i Tartacznego „Drewno Podlasia i Mazur 2016”.
 

Drewno przygotowali leśnicy z 19 nadleśnictw RDLP w Białymstoku. Na submisję wpłynęło 11 ofert zakupu, w tym jedna zagraniczna. Drewno ostatecznie trafiło do dziesięciu oferentów.
 

Łącznie sprzedano około 96 proc.drewna po średniej cenie 1146 zł za metr sześcienny. Na 630 oferowanych do sprzedaży losów drewna wpłynęło 1731 ofert klientów, co daje niemal 3 oferty na jeden los (los to określenie sztuki drewna przeznaczonej do sprzedaży podczas submisji drewna; każdy los jest opisany – podany jest jego numer, gatunek, długość, średnica oraz masa podana w metrach sześciennych). Każdy kupiec wyceniał poszczególne losy samodzielnie, nie wiedząc jak zrobili to pozostali oferenci.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: