| Autor: redakcja1

Udzielił pomocy, uratował życie mężczyźnie

O dużym szczęściu może mówić rowerzysta, którego zauważył strażnik leśny z Nadleśnictwa Skrwilno (RDLP w Toruniu). Mężczyzna zasłabł w czasie przejażdżki po lesie.

Udzielił pomocy, uratował życie mężczyźnie
Podczas patrolowania leśnictwa Kamienica strażnik leśny Robert Karwicki zauważył mężczyznę leżącego na drodze. Okazało się, że rowerzysta był nieprzytomny, miał uraz głowy i dosyć mocno krwawił.
 
Strażnik udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, wezwał pogotowie oraz powiadomił rodzinę mężczyzny.
 
Okazało się, że mężczyzna wybrał się na wycieczkę rowerową do lasu. Jadąc kamienistą drogą stracił równowagę i nieszczęśliwie spadł z roweru.
 
Pechowego rowerzystę zabrano do szpitala w Lipnie. Po kilku dniach do leśników zadzwoniła żona poszkodowanego, aby poinformować o stanie zdrowia męża oraz podziękować za udzielenie pomocy.
 
Udzielnie pomocy przez strażnika leśnego z Nadleśnictwa Skrwilno, to nie był odosobniony przypadek.
 
Pod koniec ubiegłego roku Michał Kupidura, leśnik z Nadleśnictwa Chmielnik (RDLP w Radomiu) uratował życie ofiarom wypadku samochodowego. Leśnik wracając do domu, zauważył samochód wbity w drzewo. W aucie były dwie osoby, dwie kolejny leżały na poboczu. Michał Kupidura wyniósł poszkodowanego z auta (niestety jedna osoba już nie żyła). Aż do przyjazdu pogotowia udzielał ofiarom wypadku pomocy.
 
Także w ubiegłym roku pracownicy Nadleśnictwa Lipka (RDLP w Pile) udzielili pierwszej pomocy, a dzięki temu uratowali życie mężczyźnie, u którego doszło do zatrzymania akcji serca.
 
Warto wyjaśnić, że leśnicy często uczestniczą w kursach udzielania pierwszej pomocy. Strażnicy leśni z terenu RDLP w Toruniu odbywają regularnie szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, organizowane przez Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu.
 
Natomiast leśnicy z Bieszczadów i Beskidu Niskiego są szkoleni przez ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR.
 


Tagi:
źródło: