| Autor: redakcja1

Wilk uratowany z wnyków

Uratowany z wnyków wilk trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku. Obecnie przechodzi rehabilitację w specjalistycznej wolierze pod opieką Lecha Serwotki i Jacka Kopczyńskiego.

Wilk uratowany z wnyków
W sobotę, tuż przy granicy Polski i Obwodu Kaliningradzkiego, strażnicy graniczni z Węgorzewa natrafili na dorosłego samca wilka złapanego w pętlę ze stalowej linki. Natychmiast podjęto akcję uwalniania zwierzęcia. Oprócz strażników, uczestniczył w niej Dariusz Morsztyn z Osady Ekologicznej Republika Ściborska. Wsparcia merytorycznego udzieliło Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", z którym Nadleśnictwo Olsztynek współpracuje od kilku lat. Basiora przetransportowano do prowadzonego przez Lasy Państwowe Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Napromek", gdzie wraca do zdrowia pod opieką leśniczego Lecha Serwotki i lekarza weterynarii Jacka Kopczyńskiego. Wilk został wstępnie przebadany, pobrano próbki krwi do badań i analiz genetycznych.
 
Obecnie potrzebuje spokoju, by poradzić sobie z szokiem spowodowanym traumatycznym przeżyciem. - Rokowania są naprawdę dobre, biorąc po uwagę ryzyko oraz stres jaki przeżyło to biedne zwierzę na skutek okrucieństwa kłusowników - mówi Lech Serwotka. - Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu tak wielu osób udało mu się w porę udzielić odpowiedniej pomocy.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!