Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wspólnie z dziećmi budowali budki dla ptaków

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Kolejna edycja akcji Kup Deskę realizowanej przez Lasy Państwowe oraz Fundację Ekologiczną...

Kolejna edycja akcji Kup Deskę realizowanej przez Lasy Państwowe oraz Fundację Ekologiczną ARKA dobiegła końca. Drewniane budki lęgowe dla ptaków budowano w czterech miastach - Katowicach, Bielsku-Białej, Kielcach i Opolu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ramach akcji Kup Deskę Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z młodzieżą szkolną budowała budki lęgowe, a także przeprowadziła warsztaty dla uczestników.
Akcja to świetny sposób na prowadzenie edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży. Uczestnicy dowiadywali się, dlaczego należy budować drewniane budki dla ptaków, jakie zagrożenia czyhają na ptaki oraz co to jest bioróżnorodność.                                                                     
-  Akcja to pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. Podczas tej edycji skupiamy się na pomocy ptakom i ochronie bioróżnorodności w miastach. Ptaki właśnie wiosną potrzebują naszej pomocy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.
W ramach akcji przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych będą budowały budki dla ptaków z dostarczonych przez fundację desek

- Jesteśmy przekonani, że więcej się nauczą i bardziej zaangażują jeżeli same zbudują takie schronienia dla zwierzaków potrzebujących pomocy, a następnie znajdą dla nich odpowiednie miejsce w otaczającej przestrzeni – podsumowuje Owczarz.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl